Bangkok – najgorętsze miasto świata [ZDJĘCIA]

0
236

Bangkok to najgorętsze miasto na świecie i jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów. Liczbę jego mieszkańców szacuje się na 10-15 mln. W mieście znajduje się blisko czterysta świątyń buddyjskich i kilkadziesiąt należących do innych wyznań. Bangkok przecina rzeka Chao Phraya, do dziś stanowiąca ważny kanał komunikacyjny. Z powodu licznych kradzieży i oszustw, w aglomeracji działa specjalny oddział policji zajmujący się przestępstwami popełnionymi na turystach. Mimo to miasto fascynuje swoim urokiem, ciekawą architekturą, wyjątkowymi zabytkami i bogactwem kulturowym. Zachęcam więc do bliższego poznania miasta znanego z filmu „Kac Vegas w Bangkoku” i zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z tego miejsca:

[nggallery id=58]

Przy okazji serdecznie polecam dobre, polskie biuro podróży z siedzibą w Bangkoku – „Pandanus Travel” ( [email protected] , www.pandanus.pl ). Jego właścicielka, Supawan Kopiniak (na niektórych zdjęciach powyżej), to rodowita Tajka, świetnie mówiąca po polsku i posiadająca polskie obywatelstwo. W biurze pracuje także pan Jacek, z którym klienci prowadzą korespondencję mailową. Biuro organizuje wycieczki po Tajlandii, Birmie, Kambodży i Laosie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł"Chemia" – dwa niezwykłe koncerty charytatwyne!
Następny artykułPrekariat – nowa niebezpieczna klasa ekonomiczna [konferencja, Łódź]
Paweł Rogaliński
Paweł Rogaliński jest politologiem, filologiem, rzecznikiem prasowym organizacji pozarządowej oraz twórcą Przeglądu Dziennikarskiego. Od 2015 roku należy do prestiżowej grupy Światowych Odpowiedzialnych Liderów Fundacji BMW Stiftung Herbert Quandt. Za swoje osiągnięcia nagradzany na całym świecie, m.in. w Londynie, Berlinie, Rio de Janeiro, Warszawie, Brukseli i Strasburgu. Ukończył następujące kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim: stosunki międzynarodowe: nauki polityczne, zarządzanie oraz filologię angielską, osiągając przy tym ogólnokrajowe sukcesy naukowe (m.in. Studencki Nobel). Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską w Londynie poświęconą popularności politycznej w krajach anglojęzycznych. Jego ostatnia książka pt. „Jak politycy nami manipulują. Zakazane techniki” (Wydawnictwo Sorus, Poznań 2013) z powodu dużej popularności doczekała się dodruku już w kilka miesięcy po wydaniu. Więcej na stronie oficjalnej: www.rogalinski.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here